13 Temmuz 2013 Cumartesi

Marmaris Emlak Fiyatlari

Marmaris Emlak Sektöründe herkezin bildiği gibi ekonomik krizin başlamasından günümüze piyasa hareketlei cılız olarak devam ediyor. Marmaris Emlak sektörü kendi dinamikleri içinde son yirmibeş yılda tüm zamanlar için geçerli olan turizm sektörü talebini karşılamaya yönelik faaliyet içindedir. Herşey bu özelliğe endekslidir.
 
1994 yılında Marmarisde Ticaret Odası ile ayni tarihde kurulan  Gonenc Emlak Ltd. Şti 'nin 2002 yılından beri yöneticisi ve hissedarı olarak yıllardır piyasa içindeyiz. Sürekli olarak dalgalanmaya açık olan piyasa fiyatlar olarak şişmiş, zayıf satışların karşılığı yaşanmaktadır.
 
Yeni daireler için, 2+1 sahile yakın evler 200-250.000-TL Deniz manzaralı yeni daireler ise 300.000-TL 'den başlıyan fiyatlarla sunulmaktadır.
 
Eski daireler ise 2+1 için metraj,yaş,kalite ve lokasyona göre farklılık gösterir. En azından 100-130.000-TL seviyelerinden yazlik konut fiyatları başlar. Çarşı içi, güneş görmeye, sahilden uzak, 10-15 yaş ve üstü olan 80-100.000-TL civarında tadilata ihtiyaç duyulan daireler kış aylarında bulmak mümkündür.
 
Son yıllarda köylere büyük ilgi gösterilmektedir. Marmarise nazaran daha ucuz köy evi veya satilik villa inşaatına uygun arsa talebi yükselmektedir. Örneğin, Selimiye Emlak sektörü bölgemizde yatçıların,yazlıkçıların,tatilci ve günübirlik ziyaretçilerin akınına uğramıştır. //Gülay Yıldırım
 
 
Marmarisde satılık daireler listesi için tıklayınız.
 
 

2 yorum:

  1. Daireler için 2+1 konutlar hakkında bilgi veriliyor.

    YanıtlaSil
  2. Konut kredisi faiz oranlarının düşmesine karşın daire satışları fiyatların yüksek olması nedeniyle daralmış durumda.

    YanıtlaSil